KONST / Litografier / Färglitografi 8078505
nr 807 8505
Pär Andersson
(1926-2015), Sverige
Färglitografi, Per Andersson, "snömoln", monogramsignerad, motivets mått: 46x36
Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 februari 2013
kl 18:43:56
10/2 20:46:51
Pär Andersson
Läs mer om Pär Andersson